VI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn

Dnia 11 listopada odbył się VI Międzynarodowy Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Turniej został włączony do cyklu Grand-Prix Warmii i Mazur w szachach szybkich. Zmagania zostały rozegrany na dystansie 9 rund tempem 10min+5s na zawodnika. W rywalizacji wzięło udział łącznie 71 osób. Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn zwyciężył mistrz międzynarodowy z Rosji Pavel Shkapenko! Gratulacje.

Pavel Shkapenko zwycięzca turnieju.

od prawej Krzysztof Budrewicz, Arkadiusz Warkowski, Arkadiusz Kaczmarek - klub Hetman Pionier Kętrzyn, na pierwszych stolikach turniejowych.

Całkiem dobrze poszło seniorom kętrzyńskiego klubu szachowego. Zajęliśmy 2, 3 i 9 miejsce, czyli czołowe lokaty. Za daleko trochę powędrował Radosław Malczyk, który powinien być w top 10. Mimo wszystko jesteśmy kolejny raz zadowoleni z drużynowego występu seniorów.

Weronika Kieszek, najlepsza dziewczyna do lat 12.

Najbardziej dumni jesteśmy z dzieci i młodzieży. Turniej z cyklu grand prix to zawody w których rywalizują ze sobą wszyscy razem, mężczyźni i kobiety jak i dorośli oraz dzieci. Świetnie spisała się kętrzyńska młodzież, należy wyróżnić najlepszych: Michał Januszanis (do 8lat), Monika Filipiak (do 8lat), Ola Brzezicka (do 10lat), Michał Warkowski (do 10lat), Maciej Pacho (do 12 lat), Weronika Kieszek (do 12lat), Amelia Kułak (do 14lat), Marysia Pacho (2msc do 18lat). Gratulacje!

Maria Pacho (12 lat IIIkat) vs Plesiuk Jan (80lat, kandydat na mistrza), Maria wygrała partie.

Nasza zdolna młodzież z Burmistrzem Miasta Kętrzyn Krzysztofem Hećmanem.