Oferta Szkoleniowa

Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne kierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dzięki zajęciom indywidualnym uczeń/student ma możliwość polepszenia swoich umiejętności szachowych w szybkim tempie. Do każdego ucznia podchodzi się indywidualnie. Na pierwszych zajęciach ustala się oczekiwania ucznia/studenta, sprawdza się jego umiejętności a następnie określa się program rozwoju, który będzie realizowany. Podczas zajęć dobiera się odpowiedni repertuar szachowy, analizuje partie, omawia się charakterystyczne końcówki szachowe. Do pracy domowej uczeń dostaje zadania szachowe oraz dobrze skomentowane partie mistrzów na których się uczy.
Cena indywidualnych zajęć: 80-100zł/h

„Stałem się mistrzem z dwóch powodów: poszukiwanie prawdy i chęć do walki. Jako mały chłopiec zdałem sobie sprawę z tego, że mam talent szachowy. Już wtedy czułem wewnętrzną potrzebę, nieodparty pociąg do szachów. Przy pomocy szachów ukształtowałem swój charakter. Szachy przede wszystkim uczą obiektywizmu. Można zostać wielkim szachowym mistrzem, ale tylko wtedy, gdy poznajemy swoje błędy i słabe strony. Zupełnie jak w życiu.” - Aleksander Alechin IV Mistrz Świata

Zajęcia Grupowe

Przedszkola i szkoły

Zajęcia odbywają się w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Jedna grupa szkolna/przedszkolna to 10-16 osób. Dzieci dopasowane są do grup pod względem poziomu gry i wieku. Zajęcia odbywają się raz bądź dwa razy w tygodniu. Czas jednej lekcji zajęć w przedszkolu trwa 30min w szkołach natomiast 45 min.

Zajęcia w przedszkolach kierowane są do dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, tak aby dziecko miało radość z nauki gry w szachy. Podczas zajęć wykorzystuje się dużą tablice demonstracyjną na której dzieci widzą omawiany aspekty gry. Dzieci wykonują również prace plastyczne, które ułatwiają poznanie zasad królewskiej gry. Dzieci po zapoznaniu się z zasadami gry, grają w szachy oraz rozwiązują zadania szachowe. Przy organizowaniu zajęć przedszkolnych skupiamy się na rozwinięciu w dziecku wyobraźni przestrzennej.

Zajęcia w szkołach organizowane są jako dodatkowe zajęcia w formie kół zajęć. Dzieci w wieku szkolnym poznają podstawowe zasady gry. Uczą się również średnio-zaawansowanej wiedzy szachowej np.: zasad debiutowych, matowanie królem i hetmanem, rozwiązywanie nietypowych zadań szachowych itp. Podczas prowadzonych zajęć w szkole, dzieci poznają elementy historii szachowej. Przy dużej ilości młodych adeptów szachowych w szkole, organizuje się turniej z nagrodami. Organizowane zajęcia w szkole są tak, aby rozwinąć w uczniach umiejętność samodzielnego oraz logicznego myślenia.
W przedszkolach i szkołach jest możliwość zrobienia lekcji pokazowej! Obecnie prowadzimy zajęcia grupowe na terenie miast: Kętrzyn, Olsztyn.
Miesięczny koszt zajęć w przedszkolu: 40-50zł Miesięczny Koszt zajęć w szkole: 50-60zł

„Szachy to narzedzie, ktore poprawia umiejetnosci nabywania wiedzy przez dzieci” - Garry Kasparov

„Szachy sa kamieniem probierczym inteligencji” - Johan Wolfgang Goethe

"Nauczcie dzieci grac w szachy, a o ich przyszlosc mozecie byc spokojni" - Paul Morphy

SZKOLENIA ON-LINE

Szkolenia przez internet to obecnie wielka szansa rozwoju dla osób, które nie mają w swojej miejscowości dostępu do klubów szachowych, bądź trenerów. Likwiduje to kompletnie barierę odległości kontaktu z trenerem, który może być na drugim końcu świata a i tak ma możliwość przeprowadzenia merytorycznej lekcji szachowej. Zajęcia odbywają się za pomocą specjalnego oprogramowania playchess, oraz wybranego komunikatora internetowego. Podczas zajęć adept widzi szachownice i bierki. W trakcie analizy używa się specjalne oznaczenia pól i figur szachowych za pomocą kolorowych strzałek. Dzięki oprogramowaniu, można również ustawiać różnego rodzaju pozycje do analizy, co nie jest możliwe w przypadku serwisu kurnik.pl, szachy.org itp. Z takiej formy kontaktu korzysta choćby najlepszy szachista świata Magnus Carlsen. Obecny mistrz świata konsultował się podczas ostatniego meczu z jednym z swoich sekundantów Michaelem Adamsem.
Miesięczny koszt zajęć 80-100zł/h

chessbase

DODATKOWE USŁUGI

  • Organizacja turniejów szachowych
  • Organizacja symultan szachowych
  • Organizacja wykładów szachowych
  • Prowadzenie części szachowej lub pedagogicznej podczas kursów na instruktora szachowego

Cena do uzgodnienia