Koniec przedszkolnego i szkolnego roku szachowego 2015/2016!

Mis1

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za aktywny udział w zajęciach szachowych, oraz rodzicom za wspieranie swoich pociech na turniejach. To był kolejny niesamowity rok szachowy. Życzę dzieciom i rodzicom spokojnych i bezpiecznych wakacji. Oto krótkie podsumowanie z czego jestem dumny w tym roku.

I. Większa liczba dzieci poznała zasady królewskiej gry.

starszaki sp4

W tym roku poza zajęciami w Olsztynie, postanowiłem spróbować utworzyć zajęcia szachowe w moim rodzinnym mieście Kętrzynie. Pomysł okazał się sukcesem, blisko 80 dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym nauczyło się zasad gry w szachy, przy tym świetnie się bawiąc i rozwijając.

Hania i Milosz

II. Utworzenie szachowej ligi szkolnej w Kętrzynie.

photo liga szkolna

Powrót szachowej ligi szkolnej po 10 latach. Dzięki inicjatywie Akademii Szachowej Mat, klubu Hetman Pionier Kętrzyn oraz społeczności rodziców, powróciła liga szkolna. Odbyło się 6 turniejów ligi szkolnej, w której łącznie uczestniczyło  61 zawodników. Przedsięwzięcie cieszyło się dużo popularnością i z pewnością będziemy organizować kolejną edycje od września lub października.

zakonczenie 1

III. Szachy w przedszkolach.

kolejny mis

W tym roku uczyłem większą liczbę przedszkolaków, co mnie bardzo cieszy. Uczenie dzieci, które bez problemu poznają zasady królewskiej gry jest dla mnie priorytetem. W szczególności, że w opinii rodziców/przedszkolanek gra w szachy uchodzi za grę trudną. Nic bardziej mylnego. Przedszkolak Bartek Kołakowski, który poznał zasady gry w szachy w tym roku, zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego do lat 7!

krasnal

Alicja Chełstowska

Jeszcze raz życzę wszystkim udanych wakacji, do zobaczenia we wrześniu!

 

No Comments Yet.

Leave a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.