Mistrzostwa Województwa do lat 7 Olsztyn

Dnia 8 kwietnia odbyły się w Olsztynie Indywidualne Mistrzostwa Województwa do lat 7 w szachach. Impreza zebrała rekordową ilość dzieci w historii tych zawodów. W sumie uczestniczyło 77 zawodników. Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 6 rund, tempem 30 min na zawodnika.

W kategorii chłopców zwyciężył pewnie Paweł Grabowski (Olsztyn), który zdobył również IV kategorie. Paweł idzie w ślady swojego brata Wojtka, który ma 10 lat i II kategorię szachową. Wielkie gratulacje.

Paweł Grabowski

Dobrze spisali się również zawodnicy Kętrzyńskiego klubu szachowego. Gratulacje należą się dla Daniela Szarejko, który zdobył 4/6pkt zajmując 12 miejsce i zdobywając V kategorię szachową oraz Grzegorza Świętonia, 3/6 pkt zajmując 22 miejsce i zdobywając V kategorię szachową. Generalnie dla chłopców przewidywaliśmy miejsca w pierwszej piątce, jednak słabsza predyspozycja i brak szczęścia w kojarzeniach, doprowadziły do dalszych miejsc. Mimo wszystko chłopcy pokazali świetną postawę godną naśladowania i świetnie się bawili.

Daniel Szarejko

Grzegorz Świętoń

W kategorii dziewcząt zwyciężyła nasza reprezentantka Monika Filipiak, wygrywając pewnie wszystkie partie i zdobywając IV kategorię szachową. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jeden medal został zdobyty przez zawodniczkę Kętrzyńskiego klubu.

Monika Filipiak (po prawej) w drodze po złoty medal.

Turniej pomimo opóźnienia pierwszej rundy został zorganizowany całkiem dobrze i przebiegał zgodnie z harmonogramem. W trakcie turnieju dzieci otrzymały ciastka, soki oraz była przerwa obiadowa. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

Reprezentanci klubu Hetman Pionier Kętrzyn z trenerem. (Monika Filipiak, Daniel Szarejko, Grzegorz Świętoń)