4 Zabójcze powody dlaczego warto uczyć się szachów z AKADEMIĄ SZACHOWĄ MAT

I. Wyniki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wybitne wyniki w danej dziedzinie świadczą o wiedzy i umiejętnościach. Któż z nas nie chciałby korzystać z usług najlepszych fachowców, którzy potrafią podnieść jakość naszego życia? Niemal najlepszą strategią na osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie życia, jest znalezienie wzorca, kogoś, kto osiągnął pożądane przez Ciebie rezultaty. Jako zawodnik samouk osiągałem dawniej wyniki, z których jestem dumny. Dzisiaj pragnę dzielić się moją wiedzą o szachach i propagować idee i wartości szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród moich podopiecznych są osoby, którzy są medalistami na szczeblu wojewódzkim oraz dzielnie walczą na szczeblu krajowym. Moim celem nie jest tworzenie mas przyszłych mistrzów, ale mas radosnych dzieci, które mają świetnie bawić się szachami i rozwijać swój intelekt. Widok radości dziecka z samej gry jest bezcenne.

II. Dawanie

dawanie2

"Po co piszesz tego bloga? To bez sensu, to nic nie daje. Po co organizować darmowe zajęcia szachowe w ferie czy wakacje skoro nie możesz na tym zarobić?" - właśnie z takimi głosami spotkałem się, kiedy podejmowałem wymienione inicjatywy. Obecnie mało kto rozumie, że wychodzenie naprzeciw i dawanie tego co najbardziej wartościowe – jest pierwszym krokiem do budowania zaufania. W zeszłym roku przedszkolno-szkolnym napisałem około 40 merytorycznych wpisów na temat szachów, relacji turniejowych, porad treningowych, artykułów szachowo-pedagogicznych i wielu innych. Niektóre z nich osiągnęły dużą popularność i były publikowane na innych serwisach szachowych. W zeszłym roku po 10 latach została odrodzona Kętrzyńska Liga Szkolna – cykl turniejów szachowych odbywających się raz na miesiąc do końca czerwca. Inicjatywa podjęta wraz z klubem Hetman Pionier Kętrzyn okazała się sukcesem, gdyż w turnieju uczestniczyło w sumie 61 osób. Dochodziło czasami do sytuacji, że trzeba było szybko dostawiać stoły z powodu nieoczekiwanej frekwencji zawodników. W ferie zimowe oraz wakacje odbyły się darmowe zajęcia szachowe, które były atrakcją dla dzieci pozostałych w domach. Jeżeli chcesz czegoś od kogoś to najpierw daj pierwszy.

III. Wartości

Wszystkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek

osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu,

iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego

nad zewnętrzne okoliczności

 -Bruce Barton

           Wartości są istotną  sprawą w życiu człowieka i organizacji. Wytyczają kierunek, w którym się poruszamy, nasze ostateczne przeznaczenie. W Akademii Szachowej Mat wyróżniamy 4 podstawowe wartości. PASJA – kochamy to co robimy i chcemy zarażać innych swoją pasją i fascynacją szachami. EDUKACJA– wierzymy, że szachy są świetnym narzędziem, który pobudza intelekt człowieka. Dlatego obecnie szachy są niewiarygodnie popularne w szkołach i przedszkolach. Wszechstronny wpływ szachów na intelekt dziecka, potwierdzają nie tylko naukowcy ale również rodzice, którzy dostrzegają zmiany w swoich pociechach. DOSKONALENIE – nieustanne doskonalenie własnych kompetencji instruktorskich/pedagogicznych jest gwarancją prowadzenia merytorycznych zajęć szachowych. RADOŚĆ –chodzi o to, aby czerpać przyjemność z tego co się robi.

IV. Pasja i radość

Mis1

Pasja i radość – ostatecznie tylko o to chodzi 🙂

No Comments Yet.

Leave a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.