Final Grand Prix 2017 Ketrzyn

W zeszłą niedzielę odbył się finałowy turniej szachowy z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur w szachach szybkich. Turniej odbył się w gimnazjum nr.2 w Kętrzynie i wzięło w nim udział 69 zawodników. Zmagania odbyły się na dystansie 9 rund tempem 10min+5s na zawodnika. Ostatni turniej cyklu grand prix zwyciężył, Krzysztofa Budrewicz najlepszy gracz z Kętrzyna.

Wyniki końcowe ostatniego turnieju cyklu:

Klub Hetman Pionier Kętrzyn kolejny raz osiągnął wielki sukces, wygraliśmy klasyfikację drużynową. Jesteśmy najsilniejszym klubem w szachach szybkich w naszym województwie. W klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy również czołowe lokaty. Krzysztof Budrewicz wygrał drugi rok z rzędu cykl grand-prix. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kaczmarek, piąte miejsce Radosław Malczyk.

Kętrzyńscy juniorzy kolejny raz dobrze spisali się rywalizując z dorosłymi. ! Najlepszy juniorem Kętrzyńskim okazał się Artur Grądzki, który zdobył 5/9 pkt - gratulacje.

W tym roku wszystkich turniej GP było 18. Łączna liczba zawodników, która wzięła udział to 333. W rywalizacji drużynowej wzięło udział 16 klubów szachowych.

Najlepsza drużyna z Kętrzyna 🙂

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na XX Kętrzyński Festiwal Szachowy, który się odbędzie 27-30 grudnia. Komunikat turnieju na wmzszach.republika.pl