Turniej szachowy w Malborku 2016

zamek malbork

W dniach 17-18.09.2016r odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar Zamku Malborskiego. Turniej odbył się w słynnej sali Karwan, gdzie co roku szachiści z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi rywalizują między sobą o najlepsze miejsca w turnieju. W okresie świetności malborskiego turnieju towarzyszyły nazwiska takich zawodników jak: Wojtaszek, Gajewski, Kempiński, Miśta, Szymczak.  Turniej niestety nie jest już tak silny jak za dawnych dobrych lat, jednak dalej biorą w nim udział mocni szachiści.

tlo

Turniej zwyciężył mistrz krajowy Koc Przemysław, który zdominował turniej i nie odniósł żadnej porażki. Drugie miejsce zajął nieoczekiwanie Godzwon Iwo - 14 letni junior z klubu UKS Korona Gdańsk. Trzecie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Pavel Shkapenko (Rosja), ubiegłoroczny zwycięzca turnieju. Szczegółowe wyniki poniżej.

wyniki1-malbork

wyniki2malbork

wyniki3-malbork

Turniej można uznać za udany w porównaniu do zeszłego w roku. Jakoś mojej gry była całkiem dobra i udało się zająć nagrodzone miejsce.