Kętrzyńska SZACHOWA LIGA SZKOLNA

Powrót szachowej ligi szkolnej w Kętrzynie po 10 latach! Mamy przyjemność powiadomić, że dzięki inicjatywie Akademii Szachowej Mat, klubu szachowego „Hetman Pionier Kętrzyn” oraz społeczności rodziców, powróciła liga szkolna – turniej szachowy, w którym dzieci z Kętrzyńskich szkół i przedszkoli, rywalizują ze sobą w królewskiej grze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szachowa Liga Szkolna – jest cyklicznym turniejem szachowym, który odbywa się raz na miesiąc. W roku przedszkolno/szkolnym 2016 odbędzie się sześć cykli ligi szkolnej. W ostatnim cyklu, który odbędzie się w czerwcu, będzie podsumowanie wszystkich wyników i rozdanie nagród.

Wyniki turnieju styczniowego – pierwszy turniej ligi szkolnej odbył się 24 stycznia 2016. Turniej był podzielony na I ligę (osoby zaawansowane) i II ligę (osoby pierwszy raz grające w turnieju). Turniej został rozegrany tempem 15 minut na zawodnika, na dystansie 7 rund. Liga I i II została rozegrana systemem kołowym.

Wyniki II Ligii według miejsc po 7 rundach:

wyniki styczniowe

Ogólnie w turnieju wzięło udział 14 osób. Wyniki I ligi zostaną zaktualizowane do 6 marca 2016r.

Wyniki ligi szkolnej z 21 lutego – turniej odbył się na dystansie 6 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim. W turnieju wzięło udział 29 osób! Wyniki I Ligii według miejsc po 6 rundach:

liga szkolna i liga luty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wyniki II Ligii według miejsc po 6 rundach:

II liga wyniki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za obecność na kolejnej lidze szkolnej i zapraszamy ponownie w marcu. Dokładniejszy komunikat i regulamin ligi szkolnej zostanie określony do następnego turnieju szachowego. Klasyfikacja drużynowa szkół oraz wstępne podsumowanie punktów, odbędzie się po trzecim turnieju ligi.

Większa foto relacja z turnieju zostanie udostępniona do końca lutego, na stronie Akademii Szachowej Mat w zakładce galeria.

Kojarzeniami i sędziowaniem rund zajmowali się :

  • Mirosław Kruklis
  •  Arkadiusz Kaczmarek
  •  Tadeusz Sapierzyński
  •  Arkadiusz Warkowski

 

No Comments Yet.

Leave a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.