Kętrzyniacy na GP w Mrągowie

Mrągowo 2

Dnia 17 lipca w Mrągowie odbył się kolejny cykl turnieju Grand-Prix Warmii i Mazur. Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund tempem 15min na zawodnika. Turniej bez większych problemów zwyciężył mistrz krajowy Rafał Przedmojski z Warszawy. Zawody miały rangę międzynarodową, bowiem uczestniczyło w nim pięciu zawodników z Białorusi, czterech zawodników z Rosji oraz jeden mistrz fide z Ukrainy.

Mrągowo 1

Kętrzyńska ekipa w osłabionym składzie zdobyła drużynowo 23 punkty i dalej prowadzi w klasyfikacji drużynowej. Szczegółowe wyniki:

wyniki1

wyniki2

wynik3

Kaczmarek Arkadiusz 2138 - m Przedmojski Rafal 2378

kaczmarek - przedmojski

Wygląda na to, że mamy siatkę matową. Narzuca się 1.Wf1+ ale czarne mogą zasłonić się 1...Sf6. W tej pozycji miałem 1min i 30s. Wiedziałem, że to wygrana i próbowałem zachować spokój aby znaleźć to proste posunięcie. W partii zagrałem słabe 1.Wd3 i doprowadziłem do remisu. Potrafisz znaleźć wygrywającą kontynuację i zdobyć trochę materiału?

Kaczmarek Arkadiusz 2138 - k++ Belousov Gennadiy 2209

belousov1

Przed chwilą zagrałem Hh4 i zapomniałem, że czarne mają możliwość zagrania Sc3, co nie przeszkodziło mi żeby zagrać....

1.Gh6! (według blaszaka po 1.Wd3-b3 białe mają +1.25 Fritz13) 1...gh6 - błąd, po Sd1 komputer ocenia pozycje na 0.00 2.Hh6+ Ke7

belousov2

Narzuca się bardzo Hg7 z następnym skoczkiem na g6. Jak można jeszcze zagrać na aferę? 3. Sf7! - niewiarygodne ale blaszany cyborg dalej ocenia pozycje na równą. 3...Kf7? (3...Gh2 4.Hh2 Kf7 5.Gg6! Kg6 6.Hg3 Kf7 7.Hc3 i 0.00 ) 4.Gg6+ Kg8 5.Gxe8 Hxe8 6.Hxf6 Gd5 7.Wd3 Hf7 8.Hxf7+ Kxf7 9.Wxc3 1-0