II Turniej o Puchar Kuratora Oświaty Olsztyn 2017

W dniu 4 listopada w Olsztynie, odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Turniej został rozegrany w czterech grupach: grupa przedszkolna, grupa klas I-III, grupa klas IV-VI, grupa klas gimnazjum i ponadpodstawowe. Zawody zostały rozegrane na dystansie 7 rund, tempem 10min+5s na zawodnika. W turnieju wzięło udział bardzo wielu zawodników, łączna ilość graczy wyniosła 349!

Wyniki Grupy Przedszkolnej:

Paweł Grabowski zwycięzca grupy przedszkolnej. Może kiedyś będzie grać z bratem dla Kętrzyńskiego klubu? 🙂

Wyniki klas I-III

W grupie klas I-III świetnie wypadli nasi Kętrzyńscy zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty. Wielkie brawa dla Weroniki Kieszek, która wygrała klasyfikacje dziewcząt oraz dla Mateusza Woźniaka, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji chłopców i był bardzo blisko pierwszego miejsca. W grupie klas I-III grało 113 zawodników. Pozostali Kętrzyńscy zawodnicy również zajęli wysokie miejsca:

88 msc Kornelia Markowska

O sile naszych zawodników świadczy fakt, że przez niemal cały turniej grali na czołowych deskach!

Pozycja z partii Wiktoria Dziodko-Michał Januszanis, czarne zagrały teraz 1...Wc2 i po paru posunięciach udało się wygrać. Czy można jednak już teraz zakończyć partie?