Finał III Edycji Ligi Szkolnej

Szanowni Państwo, dnia 16 czerwca odbył się finałowy turniej III Edycji Ligi Szkolnej. W zawodach wzięło udział 44 zawodników. Do samego końca nie było jasne kto zwycięży trzeci cykl ligi szkolnej. Różnica pomiędzy liderem Mateuszem Woźniakiem a Michałem Warkowskim, wyniosła 0,5 punkta! W takiej samej sytuacji znaleźli się Szymon Owierczuk oraz Maria Pacho, walcząc o trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Turniej finałowy przebieg sprawnie bez zbędnych opóźnień. Przedstawiamy wyniki z poszczególnych lig.

Turniej finałowy wygrał pewnie Szymon Owierczuk 5.5/6, zabezpieczając sobie trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Łączna liczba zawodników w trzeciej edycji wyniosła 93 osoby! Nie został w tym roku pobity rekord uczestników, jednak ten sezon był wyjątkowy ze względu na ilość miast, które brało udział w zawodach. W turnieju brali udział zawodnicy z miast: Bartoszyce, Giżycko, Reszel, Wydminy, Węgorzewo, Barciany. Dodatkową ciekawostką jest wzięcie udziału w lidze dziesięciu przedszkolaków 🙂

Pod względem drużynowym najlepsi szachiści są w Szkole Podstawowej nr. 1 w Kętrzynie. Po raz trzeci raz z rzędu jedynka wygrała klasyfikację drużynową.

Zwycięzcą III Edycji a zarazem najlepszym w klasyfikacji chłopcy klasy I-III, został Mateusz Woźniak! Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Weronika Kieszek, najlepsza dziewczynka I-III, 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i świeżo upieczona Mistrzyni Województwa do lat 9 🙂

Maria Pacho, najlepsza dziewczyna klasy IV-VII, 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej i świeżo upieczona Mistrzyni Województwa do lat 13 🙂

Nasze najlepsze przedszkolaki niestety nie były na turnieju finałowym. W tym samym czasie odbył się w Olsztynie Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w szachach szybkich. Nasze dzieci odniosły sukces. W klasyfikacji dziewcząt Weronika Lewandowska zajęła pierwsze miejsce, Maja Narwojsz trzecie. Dobrze zagrali również chłopcy Igor Dubrowny 5 miejsce i Radek Skrabowski 12 miejsce.

W imieniu Klubu Hetman Pionier Kętrzyn oraz Akademii Szachowej Mat, pragnę podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w kolejnej edycji. Bez waszej pasji do szachów i chęci rywalizacji nie moglibyśmy zorganizować tak dobrej imprezy. Podziękowania należą się również wszystkim rodzicom, którzy poświęcają swój czas przyprowadzając dzieci na zawody oraz pomagają w organizacji ligi szkolnej. Zbliża się przerwa wakacyjna, z tego powodu chcemy życzyć wszystkim dzieciom i rodzicom udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia po wakacjach 🙂