Festiwal Szachowy Wilkasy

Wilkasy1

W dniach 13-14 sierpnia 2016 odbył się Festiwal Szachowy w Wilkasach. Zawody zostały podzielone na dwa turnieje. Pierwszy turniej był turniejem klasyfikacyjnym, w którym można było zdobyć kategorię szachowe. Drugi turniej był zawodami cyklu Grand-Prix Warmii i Mazur. Wyniki turnieju klasyfikacyjnego:

klasyfikacyjny1

klasyfikacyjny2

W turnieju klasyfikacyjnym wzięła udział szóstka kętrzyńskich juniorów, którzy zdobyli swoje pierwsze doświadczenia w turniejach o "dłuższym" tempie gry. Gratulacje dla całej szóstki a w szczególności dla Pacho Maciej, który zdobył IV kategorie.

Mateusz WoźniakMateusz Woźniak z swoim tatą.

oll

Sobotni turniej z serii Grand-Prix Warmii i Mazur zwyciężył FM Igor Janik, natomiast niedzielny turniej IM Pavel Shkapenko - gratulacje dla zwycięzców! Najlepszymi kętrzyniakami okazali się Radosław Malczyk, który podwójnie zajął 3 miejsce w sobotnich i niedzielnych zawodach oraz Arkadiusz Warkowski, który zajął 4 i 9 miejsce. Drużynowo klub Hetman Pionier Kętrzyn kolejny raz wygrał klasyfikacje drużynową i prowadzi dalej w tabeli drużynowej. Szczegółowe wyniki: