Eliminacje międzywojewódzkie WM-MA Bęsia 2017

W dniach 18-23 września w Bęsi, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych i Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10 w szachach. Zawody odbyły się w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym "Bęsia". W zawodach rywalizowali między sobą zawodnicy z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W turnieju oddzielnie grali ze sobą chłopcy i dziewczęta, w następujących kategoriach wiekowych: C9, C11, C13, D9, D11, D13.

Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund tempem 90min+30s na zawodnika. Do Mistrzostw Polski do lat 10 kwalifikowało się 6 zawodników, natomiast do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po 4 zawodników w kategorii wiekowej: C11,D11,C13,D13. Oto wyniki najlepszych zawodników, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu zmagań.

Wyniki C9:

Wyniki D9:

 

Wyniki C11:

Wyniki D11:

 

Wyniki C13:

Wyniki D13:

Gratulacje dla Kraśniewski Maciej (Uzdowo), Filipiak Magdalena (Olsztyn), Zapałowska Wiktora (Ostróda), Maślewska Anna (Ostróda), Sobieraj Wiktoria (Mrągowo), Kozłowski Michał (Olsztyn) za przejście kwalifikacji i awansu do następnego etapu rozgrywek.

Weronika Kieszek

W eliminacjach wystąpili również zawodnicy klubu Hetman Pionier Kętrzyn w składzie: Mateusz Woźniak 7/26msc, Szymon Owierczuk 18/26msc, Grądzki Artur 22/26msc, Weronika Kieszek 9/10msc, Pacho Maria 5/8msc. Niestety turniej dla naszych zawodników nie można uznać za udany. Żaden z naszych zawodników nie zakwalifikował się do następnego etapu rozgrywek. Najbliżej kwalifikacji był Mateusz Woźniak, któremu zabrakło 0,5pkt do zakwalifikowania się do Mistrzostw Polski do lat 10. Największym mankamentem w grze naszych zawodników okazało się podstawianie dużej ilości materiału i problemy z realizacją przewagi. Mimo słabego wyniku, wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w następnym roku i pokażemy swoją siłę gry 🙂

 

Zdjęcia:(strona Mazowieckiego Klubu Szachowego) https://www.facebook.com/pg/Mazowiecki-Zwi%C4%85zek-Szachowy-990970574260463/photos/?tab=album&album_id=1622403841117130

No Comments Yet.

Leave a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.